13 Maart '10
I Kissed Charles + Tranquil
Indiepopformatie I Kissed Charles is de heetste nieuwe binnenkomer van het huidige Nederlandse poplandschap. Deze groep jonge honden uit omgeving Meppel brengt dit najaar hun officiële debuutalbum 'This Is Not Romantic' uit. Een ontzettend frisse plaat vol compacte en catchy indieliedjes.
Zaal open 21:30 // entree € 5 // (onder de 18: € 3)
De groep heeft in hun driejarige bestaan een strak en zeer volwassen sound op dit hedendaagse album vol nieuwe muziek gerealiseerd. Voor de opnames van het album reisden de vier Drentse muzikanten naar Ierland om samen met producer Phil Hayes (o.a. Bell X1) een groot deel van de cd op te nemen. Ook werden in Studio Zeezicht in Spaarnwoude een aantal songs opgenomen met sterproducer Rutger Hoedemaekers (Voicst, About, Lucky Fonz III).
Stralend middelpunt van I Kissed Charles is de zeer jonge maar sexy zangeres Charlot Henzen die in de band ook de toetsen voor haar rekening neemt. Samen met gitarist Brian Esselbrugge vormt zij het muzikale brein van I Kissed Charles. De twee worden ondersteund door een zeer sterke ritmesectie bestaande uit drummer Marco Muhring en Joris Taal op bas.
In hun korte bestaan werd de band al verkozen tot 3FM Serious Talent, LiveXS Local Hero en waren zij één van de meest geboekte bands bij de Popronde. Ze speelden bij Noorderslag, Zwarte Cross en podia als Vera, Melkweg en Paradiso. De groep tekende een management- en platendeal bij het vernieuwende kwaliteistlabel Goomah Music, die het debuut in december samen met Excelsior en V2 uitbrengt. Met Chrysalis Music sloot de band onlangs een publishingdeal.
Tienerdilemma's
De liedjes die op het debuutalbum te horen zijn vertellen over de belevenissen en gedachtewereld van de zeventienjarige frontvrouw Charlot. Scherpe teksten over tienerdilemma's die op een volwassen manier opgeschreven zijn. Volgens de zangeres klinken de songs vrolijk, maar zit er zeker ook een gelaagdheid in de nummers waarbij vooral in de tekst heel wat diepzinnigheid zit.
,,Ik zeg wat veel mensen denken maar niet meer durven uit te spreken omdat ze na hun twintigste volwassen geworden denken te zijn. Toch zijn het universele dingen waar ik over zing. Iemand van zestig kan toch ook nog liefdesverdriet hebben? Dat hoeft heus niet alleen voor tieners op te gaan.'', aldus Charlot die bij concerten merkt dat de muziek ook zeker een ouder publiek van muziekliefhebbers aanspreekt.
De nieuwe single die de band deze maand uitbrengt heet 'Let's French Tonight'. Een topper met eigentijdse eightiesinvloeden en een diepe muzikale gelaagdheid. Voor de videoclip schakelde de groep videoartist Katerina Plevkova in, die eerder clips voor Voicst en artwork voor De Staat maakte. De releaseparty van 'This Is Not Romantic' wordt in december gehouden in de Amsterdamse popzaal Paradiso. In het nieuwe jaar gaat de band de zalen en festivals bestormen.
Debuutalbum This Is Not Romantic, I Kissed Charles, Goomah/Excelsior/V2, releasedatum, vrijdag 11 december 2009.
Meer info :
www.myspace.com/ikissedcharles
TRANQUIL

“volgens mij is het dan indie-garage-punk”
Vier jaar zijn we al bij elkaar. Ooit begonnen als Fleadom maar nu, twee bassisten verder, is het nieuwe TranQuil geboren. Tot voor kort bestond TranQuil altijd uit vier personen. Een zingende gitarist, een bassist, een drummer en nog een gitarist. Onze toenmalige bassist zat al in een andere band en wou daarmee doorgaan. Hierdoor waren we met twee gitaristen en geen bassist.
Gelukkig bekeerde zanger/gitarist Jan-geert zich naar het “bassistme” en dat pakte (*%$&# goed uit. Ons geluid werd er niet minder om, het werd juist strakker en dynamischer!
En dan sta je ineens in de finale van Flavourland en word er gevraagd wat voor muziek we nou eigelijk maken. Jah, uhh... energieke rock!?